مطالب و مقالات

معرفی دستگاه:
بیل لودری دستگاهی است قابل نصب درجلوی تراکتور که به منظور انجام عملیات بارگیری وخاکبرداری دربخش کشاورزی، دامداری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. ساختمان بیل لودری جلو تراکتور تولیدی اتراک لودر متشکل از بخشهای زیر می باشد:
1-شاسی(اسکلت): شاسی اصلی بیل که به عنوان شاسی نگهدارنده نامیده می شود از ناحیه زیرین به شاسی تراکتور متصل می گردد درانتهای شاسی دو عدد پایه نگهدارنده بازوها طراحی شده که طرفین تراکتور قرار می گیرد.


2- بازوها: مجموعا دو بازو برای اتصال باکت بیل طراحی گردیده که در ناحیه جلو تراکتوری (وسط بازو) به همدیگر متصل شده وبه یک قطعه یکپارچه مبدل می شود.
3-باکت: باکت های بکارگرفته شده در بیل های لودری اتراک لودر عبارتند از:
باکت لودر 3 جک: به ابعاد 500*750*1200میلی متر و حجم جابه جایی 700 کیلوگرم برای انجام عملیات بارگیری وخاکبرداری مناسب برای تراکتور 3و4 سیلندر باکت لودر 4 جک:به ابعاد 520*780*1300میلی متر وحجم جابه جایی 1000 کیلوگرم برای انجام عملیات بارگیری وخاکبرداری مناسب برای تراکتور 4 و6 سیلندر باکت مخصوص:به ابعاد 700*1000*1500میلی متر برای جابه جایی بسته های علوفه و ....
باکتهای بیل لودری اتراک لودر دارای تیغه فولادی ثابت می باشد ودرحالت عادی نیاز به ناخن ندارد که در شرایط سخت کاری باید سالیانه یک بار به تعویض آن اقدام نمود. گفتنی است که تیغه ها به طریقی طراحی گردیده که خریداران در صورت نیاز می توانند برروی آن ناخن نصب نمایند که در صورت استفاده از ناخن برای باکت لودر 3جک، تعداد 4 ناخن وبرای باکت لودر 4 جک، 5 ناخن پیش بینی شده است.
4-واحد بالابرنده: سیستم بالابرنده بیل های اتراک لودر هم می توانند وابسته به تراکتور باشند (مانند بیلهای قابل نصب برروی تراکتور جاندیر 6 سیلندر) و هم قادرند به صورت یک واحد مستقل عمل نمایند که در این حالت سیستم بالابرنده ازمجموعه مخزن پمپ(بارک)،مقسم،جک ها،لوله وشلنگ ها تشکیل میشود.

الف)مخزن پمپ (بارک):
باتوجه به نوع تراکتور و براساس محل استقرار آن روی تراکتور بارک های متفاوتی طراحی گردیده است .بارک برای ذخیره روغن هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرد غالباٌ حجم بارک 50 لیتر بوده و بغل گلگیر سمت راست نصب می شود.

ب)پمپ:
پمپ بکار گرفته شده ازنوع مایلری (بنزی) و9 پیستون بوده، اما براساس سفارش خریداران قابل تغییر می باشد . نیروی محرکه پمپ از محور تواندهی تراکتور (شافت p.t.o) باسرعت 540 دور دردقیقه تامین میگردد. جهت نصب پمپ برروی تراکتور باتوجه به محل استقرار، محفظه مناسب طراحی ونصب گردیده است. محل نصب پمپ در تراکتورهای مختلف عبارت است از: تراکتور اونیور سال(رومانی) درناحیه عقب تراکتور مقابل شافت خرمن کوب یا در قسمت زیرین گیریبکس تراکتور فیات: در قسمت عقب تراکتور مقابل شافت خرمن کوب تراکتور مسی(فرگوسن): درقسمت جلوی تراکتور در راستای میل لنگ یا در ناحیه عقب تراکتور مقابل شافت خرمن کوب تراکتور جاندیر: درقسمت عقب تراکتور مقابل شافت خرمن کوب

ج)مقسم(شیر کنترل):
مقسم های بکارگرفته شده در لودرهای اتراک لودر متفاوت است و با توجه به نظر خریدار از نوع ایرانی، اسپانیایی و.... استفاده می شود.

د)جک ها:
جک های نصب شده در بیلهای تولید شده اتراک لودر ازبهترین آلیاژ ممکنه بوده و در ساخت کارگاه اتراک لودر می باشد وانواع آن عبارت است از:
جک یک طرفه:
این جک فقط بیل لودری 3 جک جهت تامین حرکت بالا و پایین رفتن بازوها مورد استفاده قرار می گیرد که در سمت انتهایی هریک از بازوها بین پایه نگهدارنده بازو وساق بازو نصب می گردد.
جک دوطرفه:
این نوع جک در تمامی بیل های لودری اتراک لودر به شرح زیر مورد استفاده قرار گرفته است.
-در بیل لودری 3 جک جهت تامین حرکت باکت از یک عدد جک دو طرفه استفاده شده که در قسمت میانی باکت و وسط رابط اتصال در بازو نصب می گردد.

 

 

atrak10 atrak6 atrak12

نقشه شرکت

sitemap

اطلاعات تماس

home آدرس:اصفهان، خیابان خرم، حد فاصل چهار راه جهاد به سه راه کهندژ، بین بن بست 77 – 75

تلفن فروشگاه: 32356041
تلفن کارگاه: 32335701

phone مدیریت: 09131161190

ایمیل: